• قیمت لحظه ای

  0

 • پایین

  0

 • بالا

  0

 • درصد تغییرات

  0

Awesome Image

 چرا باید استراتژی شخصی داشته باشم؟

 چرا باید استراتژی شخصی داشته باشم؟


بسیاری از افراد تازه کار که از ورود شان به بازار های سرمایه مدت زمان زیادی نگذشته است ، استراتژی معاملاتی را یک سری مجموعه قوانین سخت گیرانه می دانند که آنها را تبدیل به یک انسان ترسو و بذدل می کند و آنها را هر روز محدود و محدودتر می کند و حس هیجان ناشی از ترید کردن را از بین می برد . اما یک استراتژی معاملاتی برای یک تریدر یک برنامه کامل برای زندگی است و به تریدر یاد می دهد که چگونه کارها را الویت بندی کند تا از کار اصلی اش یعنی ترید جا نماند ، به انسان یاد می دهد که معامله گری عرضه ی  بزرگی از یادگیری هاست و هر روز باید چیز های جدید تری یاد گرفت و هیج وقت کار یادگیری به پایان نمی رسد، به انسان می آموزد صبور باشد و پای تصمیمات خود بماند و به خود اعتماد کند.
همان طور که پیش از این توضیح دادیم ، استراتژی معاملاتی امری شامل بر تمامی رفتار های یک فرد در زندگی شخصی است ، بنابراین هرگز آن را کسی کپی برداری کردو  یا از فرد یا گروهی پیروی کرد.
استراتژی معاملاتی مانند یک نقشه راه است که شمای کنونی را به شما در آینده متصل می کندو تعهد به آن و عمل کردن به آن یک تضمین برای موفقیت در آینده است . اگر شما قصد تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای را دارید باید از ابتدا این را بدانید که نیاز هست یک سری تغییرات اساسی در سبک زندگی شخصی و معاملاتی ایجاد کنید که تمامی این تغییرات در آینده معاملاتی شما موثر خواهد بود.
استراتژی مانند یک سپر در مقابل حوادت بیرونی و حوادث درونی برای معامله گر رفتارمی کند و باعث می شود که منطقی ترین عملکرد را در مقابل این حوادث داشته باشد.
همان طور که ویزگی های فرهنگی از کودکی در ما نهادینه شده و از همان ابتدا یک دید کلی نسبت به نحوه ی گذران زندگی ، نحوه ی پوش و خوراک داریم و یا اینکه می دانیم از کدام منطقه ی کشور و از کدام قم و مذهب و آیین هستیم . استراتژی نیز باید مانند فرهنگ در تمام زوایای پنهان کاری ما و زندگی معاملاتی ما نفوذ پیدا کند.
استراتژی معاملاتی با شما کاری می کند که به این باور برسید که تمام سرنوشتتان در دستان خودتان است و در صورتی که به خوبی آن را چیده باشید علاوه بر پورتفویی با تراز مثبت ، یک برنامه مدون برای آینده مالی زندگی تان دارید و پس از هر مورد آموزشی که یادمیگیرید و به آن مسلط می شوید نیاز هست که مجددا باز نگری کنید .
عده ای از افراد استراتژی معاملاتی را با این قضیه که چی بخرم و کجا بخرم و کجا بفروشم اشتباه می گیرند در صورتی که یک استراژی مالی یک سری فاکتور خاص و طبقه بندی شده جهت اینکه چگونه ارز ها و سهام ها را بررسی کنید ، چند سهام یا ارز مناسب را انتخاب کنید و پس از یک بررسی مجدد به آنها ورود کنیم.سپس با استفاده از همین استراتژی محتمل ترین هدف قیمتی را مشخص کنیم و حدضرر قابل تحمل برای وارد ضرر شدن را هم تعیین کنیم.
سوالی که در این بین پیش می آید این است یک استراتژی معاملاتی چگونه به وجود می آید ؟ آیا نیاز دارد مدت ها در تنهایی به آن بی اندیشیم ؟ یا به صورت ضربه ای و آنی به معامله گر القاء می شود.
ابتدا نیاز دارید که روی رفتار خودتان متمرکز شوید، نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و روی کاغذ بنویسید و سپس راه حل هایی برای رفع آنها ارائه کنید . توجه کنید که این نقاط ضعف علاوه بر مسائل روانی به ضعف های علمی شما را هم شامل می شود و نیاز هست که خودتان را هم از نظر علمی و هم از نظر روانی آماده کنید.
پس از این که لیستی از کاستی ها رو تهیه کردید و راه حل هایی برای رفع آن پیدا کردید الان وقت آن رسیده که اقدامات کافی را انجام دهید تا این نقص ها حل شود . پس از حل این مسئله نیاز هست که که بدانید چه فاکتور هایی باید در نظر بگیرید تا بتوانید یک سهام یا یک ارز را بخرید و چگونه برای آن هدف قیمتی مشخص کنید و تا چه حد ضرری برای تان قابل تحمل است. 
با رعایت تمام نکات بالا می توان تا 70 درصد از ضرر های احتمالی جلوگیری کرد و 30 درصد باقی مانده با گذشت زمان ، کسب تجربه ، بهبود و به روز رسانی پلن معاملاتی قابل دست یابی است.