• قیمت لحظه ای

  0

 • پایین

  0

 • بالا

  0

 • درصد تغییرات

  0

Awesome Image

معامله گری  در ارزهای دیجیتال و بازار های مالی 

خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، می توانند معامله گران خود را به سود های قابل ملاحظه ای برسانند  و این نکته باعث شده است که سرمایه گذارن زیادی را به خود جذب کنند. از طرفی معامله کردن کار ساده ای نیست و تمام افرادی که در  بازار کریتوکارنسی به سود نمی رسند. بسیاری از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در دنیا یک ساز و کار مشخص در معامله گری دارند. اگر به معامله گری به سبک بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری  علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

 


معاله گری  در ارزهای دیجیتال و بازار های مالی 

ترید یا معامله در  ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی 3 بخش کلی دارد :
•    سرمایه گذار
•    تحلیل گر
•    معامله گر (تریدر)
همان طور که در تقسیم بندی بالا مشاهده کردید ، ترید کردن دارای بخش هایی مجزا است که هیچ یک از آن ها نمی توانند ادعا کنند که دیگری بی تاثیر یا کم تاثیر است و هیچ یک از  افراد  فعال در یکی از حوزه ها اجازه ندارند بدون کسب دانش و مهارت در کار دیگری دخالت کند و حتی اظهار نظر کند(در بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری این افراد در بخش های جدا مستقر می شوند).
به زبان ساده تر ، اگر شما یک تریدر در یک شرکت سرمایه گذاری هستید یا صرفا کار سبدگردانی را برای شخصی انجام میدهید و تحلیل ها را از بخش دیگری از شرکت یا شخص دریافت می کنید ، به شما ربطی  ندارد که معامله به چه میزان در سود یا ضرر است زیرا شما در این معامله ذی نفع نیستید و تنها مسئولیت شما این است که بدون در نظر گرفتن احساسات خود آنچه که واحد تحلیل و یا تحلیل گر  به شما گفته انجام دهید.

حال به سراغ تحلیل گر برویم ، وظیفه یک تحلیل گر بررسی نشانه های موجود در نمودار های قیمتی بررسی شرایط حاکم بر بازار و تشخیص حدودی  روند  و تعیین یک پوزیشن مناسب برای ورود به معامله است. بنابراین در صورتی که تحلیل ، تحلیلگر دچار شکست شود نباید دچار یاس یا ناامیدی شود و احساسات خود را در گیر کند زیرا او هم در این معامله ذی نفع نیست .تنها فردی که در یک معامله دچار ضرر یا سود می شود ، سرمایه گذار است که طبق قرار داد اولیه  اجازه دخالت در  تحلیل های تحلیلگر و تریدر را  ندارد.
من یک تریدر  تازه کار با سرمایه کم هستم ، چه طور در این بازار کار کنم؟
اگه قصد دارید خودتون هم کار تحلیل را انجام دهید و هم معامله کنید و هم سرمایه گذاری کنید ، کار یکم سخت و حساس می شود. در واقع  شما باید  یک کشتی بسازید  و هدایت آن  را برعهده بگیرید و وظیفه پارو زدن هم با شماست .
ساخت یک سیتم معاملاتی برای این که شما را به صود برساند یک سمت ماجراست و کنترل احساسات و هیجان سمت دیگر !! در این شرایط کنترل خشم ، ترس ، طمع کار بسیار دشواری  است.
در معاملات لحظاتی پیش میاید که معامله در ضرر  فرو می رود و ترس از دست رفتن سرمایه تمام وجود معامله گر را فرا می گیرد در این زمان عملا مغز عملکرد منطقی از خود نشان نمی دهد و کنترل احساسات  برای یک معامله گر  تازه کار ، عملا غیر ممکن است.
بسیاری از افراد پیشنهاد می کنند که تریدر و سرمایه گذار  یک شخص واحد نباشند زیرا تا زمانی که این دو نفر یکی هستند عملا کنترل احساسات غیر ممکن است. 
اما نکته ای که در این مورد تاثیرگذار است ، انتخاب یک پلن سرمایه گذاری است که معامله گر بتواند با تکیه بر آن معاملات خود را با حداقل تاثیرات احساسات انجام دهد. یک پلن سرمایه گذاری مناسب به ما می گوید که اگر قصد سرمایه گذاری روی بیت کوین دارم ، چه شرایطی باید فراهم باشد که این ارز را بخرم ، تا چه حد ضرر برای من قابل تحمل است و تا چه زمانی لازم است پوزیشن را باز نگه دارم ، اگر با ضرر از یک معامله خارج شدم  و بیت کوین دچار ریزش شد ، چه اقداماتی باعث جبران ضرر و ایجاد سود می شود. و سایر مواردی که باعث می شود یک تریدر نوپا بدون استفاده از شرکت های سرمایه گذاری ، معاملات موفق داشته باشد.