• قیمت لحظه ای

  0

 • پایین

  0

 • بالا

  0

 • درصد تغییرات

  0

Awesome Image

بازی شطرنج و معامله گری

خرید و فروش ارز های دیجتال وبازی شطرنج شباهت های زیادی دارند.جوش مانیون استاد بزرگ شطرنج آمریکایی یکی از مهم ترین علت های موفقیت در کسب و کار شخصی اش را به کاربردن درس هایی که از سال ها شطرنج بازی کردن گرفته ، در کسب و کار و نحوه ی مدیریتش می داند.
او در یکی از مصاحبه هایش گفته بود " شطرنج ابزاری بود که دقت زیادی را در من به وجود آورد تا هنگام مواجهه با مشکلات راه حل مناسب را پیدا کنم و باعث نزدیکی من به کسب‌ و کار و زندگی‌ام شد.” حال که می دانیم اشتراکات بازی شطرنج و ترید می تواند برای موفقیت شما در معامله گری بیت کوین و ارزهای دیجیتال مفید باشد قصد داریم مهم ترین نکات را برای شما بیان کنیم.

 

 

 

بازی شطرنج و معامله گری

 


1.    جرقه ی یک حرکت خوب به ذهنتان رسیده ؟صبر کنید !! یک حرکت بهتر  از این وجود دارد.


شطرنج بازان کم تجربه و آماتور به محض این که اولین فرصت مناسب را بدست می آورند به سرعت آن را در صفحه ی شطرنج به کار می برند تا بتوانند یک مهره از حریف را  از صفحه خارج کنند ، اما از آن جایی که یک فکر می کنند یک حرکت فوق العاده در پیش رو دارند به دنبال حرکت های دیگری نمی روند.
خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم به همین صورت است شما باید تمامی جوانب کار را بسنجید و طبق آموخته ها و معلومات تان به پیش بروید و این نکته را بیاد داشته باشید که اولین ارزی که مناسب ورود دیدید بهترین ارز برای خرید نیست و نیاز هست که شما تعداد ارزهای بیشتری را بررسی کنید تا مناسب ترین آنها را برای ورود انتخاب کنید.

 


2.    اگر می خواهید ببرید باید یک نقشه جنگی بکشید

 

تمام حرکت هایی که قصد انجام آن را در صفحه شطرنج دارید ابتدا در ذهن تان مرور کنید و عکس العمل حریف تان را پیش بینی کنید و بدترین شرایط را در نظر بگیرید. هرگز تنها روی یک حرکت تمرکز نکنید همیشه چند نقشه همزمان در ذهنتان داشته باشید تا زمانی که اوضاع برای شما سخت شد بتوانید از سایر برنامه ها کمک بگیرید.
در معامله هم به همین صورت است اگر ارزی مثل بیت کوین را تحلیل کردید و آن را مناسب ورود دیدید، باید برای خودتان مشخص کنید که در صورت کاهش قیمت تا چه حد می توانید ضرر را تحمل کنید و برای خودتان یک حدضرر تعیین کنید ، به همین صورت برای حد سود خود هم یک برنامه مشخص داشته باشید .

 

 

3.    اگر زمان را مدیریت نکنید باختید.


شطرنج هم مانند هر بازی دیگری محدودیت زمانی دارد و حرکت های برنامه ریزی شده شما باید در زمان مناسب انجام شوند و نباید شما زمان را از دست بدهید که اگر این اتفاق بیوفتد، شما باخته اید.
خرید و فروش در زمان مناسب امری ضروری در بازار های مالی است ، پیش از این که به خرید اقدام کنید باید برای خودتان مشخص کنید که این خرید را برای چه زمانی انجام میدهید؟ مثلا شما چارت اتریوم را بررسی کرده اید و همه چیز را برای ورود آماده می بینید و می دانید که اگر همین الان درست در همین روز، ساعت ، دقیقه و ثانیه خرید نکنید قیمت ها بالاتر می رود و این فرصت از دست می رود و از طرفی باید زمان بندی دقیقی از مدت انتظاری که می خواهید برای یک سهم صبر کنید داشته باشید تا بیش از حد سرمایه تان در یک ارز نخوابد.

 


4.    همه چیز رو بریز تو سینی


هر چیزی که شما برای بازی شطرنج نیاز دارید ، در تخته شطرنج هست و باید تمام استراتژی هایی که تا به امروز یادگرفته اید روی همان صفحه به کار ببرید. در خرید و فروش هم به همین صورت است تمام اطلاعات ، داده ها ، استراتژی های شما روی چارت است و باید تمام سعی خود را بکنید که ذهن تان به سمت و سوی دیگری منحرف نشود تا بتوانید بهترین تصمیم گیری های ممکن را انجام دهید.

 

 

5.    حواستان به اطرافتان باشد


در بازی شطرنج بسیاری از حرکات برای منحرف کردن ذهن حریف انجام می شود ، یعنی حریف شما ممکن است گاهی مهره های خود را از بازی خارج کند تا اهداف خود را از نظر شما پنهان نگه دارد.
در بازار های مالی و کریپتوکارنسی نیز به همین صورت است ، گاهی سرمایه داران عظیم با خرید ها و فروش های برنامه ریزی شده قصد دارند که تریدر های کوچک را به سمت ارزهای خاصی سوق دهند  و به قول اهل فن پامپ و دامپ های دستکاری شده در بازار ایجاد می کنند، تا سرمایه دارن خرد به سمت اهداف مورد نظر آنها حرکت کنند تا آنها بتوانند بازار را به سمت هدف دلخواهشان هدایت کنند.